czwartek, 1 grudnia 2011

Bądź zawsze z nami

Świąteczna atmosfera powoli wkrada się nie tylko do naszych domów, ale także na ulubione blogi. Tak, tak … to wspaniały czas i chyba każdy z nas chce, aby trwał jak najdłużej. Przecież Święta to ciepło, rodzina, uśmiech, radość, smak, zapach i setki rzeczy, których nie śmiem opisywać, bowiem każdy z Was nosi je w sercu. Zatem to, co nam w sercach gra, pozostawiam w sferze intymności.

Dziś natomiast chcę uczcić imieniny Mikołaja. Tu oczywiście pojawiają się trudności, które stworzyła ludzka wyobraźnia, liczne tradycje, a i niestety marketing. Bardziej chyba znamy baśniowego Świętego Mikołaja, którego wizerunek wykreowała kultura zachodnioeuropejska. Do mnie przychodził jeszcze biskup Mikołaj z pastorałem.

W przede dniu imienin wszystkim Mikołajom składam moc serdeczności. Wspominając zaś liturgicznie 6 grudnia Świętego Mikołaja warto wiedzieć, że nasz święty był cudotwórcą i niejednokrotnie pomagał ludziom w potrzebie. Myślę sobie, że każdy Mikołaj, który nas odwiedzi, czy ten baśniowy, czy prawdziwy będzie miał w sercu dobro i życzliwość. Tego Wam wszystkim życzę.

Z pozdrowieniami, Roksana. 
9 komentarzy:

 1. tęsknie za Świętami i mam nadzieję,że już niedługo poczuję tą atmosferę bo na razie z nią krucho :(.Pozdrawiam Magda

  OdpowiedzUsuń
 2. Od kilku lat mam chyba niejaki problem z wczuciem się w świąteczną atmosferę. Sprzyjające emocje udaje mi się z lekka rozbudzić dopiero w wigilię Wigilii... Może to przez tę okropną komercjalizację świąt? Tak czy owak, zazdroszczę ciepłej wiary w ich wspaniałość :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Magdo byłam u Ciebie...czytałam..wszystko minie, uwierz mi:)
  Pozdrawiam Cię ciepło

  OdpowiedzUsuń
 4. Beautiful Christmas tags my friend...as usual!

  Hope you are having a wonderful Christmas Season!
  I'm still dreaming of a white Christmas, but here it's raining all the time:(

  Hugs,
  Gaby

  OdpowiedzUsuń
 5. Życzę Wam Kochani w tym Nowym Roku, wszystkiego co najpiękniejsze, co najlepsze,wszystkiego, co da Wam radość i przyniesie szczęście:-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Roksanko, bardzo prosze napisz do mnie na ponizszego meila. Chciałam kupic od Ciebie zawieszki a nigdzie nie wystawiasz... dorotacs@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. I just wanted to say HELLO! Hope all is well at your end!

  Hugs,
  Gaby

  OdpowiedzUsuń
 8. Retrofilingi gdzie się podziewacie??? Już mamy kwiecień a Was nie ma od grudnia ubiegłego roku?? Pozdrawiam
  Lusi

  OdpowiedzUsuń
 9. Ale cudne! za to własnie chyba najbardziej kocham czas swiąt wielkanocnych , za niesamowite dekoracje... bo generalnie nie kocham sie z zimą hi hi.

  OdpowiedzUsuń