środa, 1 czerwca 2016

Truskawki, historia i naklejki do pobraniaJuż są. Może jeszcze niezbyt okazałe, ale pachnące i nagrzane słońcem.Zaczyna się sezon truskawkowy!

Nie wiem czy wiecie, że truskawka ma już 200 lat i niezliczone ilości odmian.  A to, że jest w takiej formie jaką mamy ją dzisiaj zawdzięczamy botanikowi  Antoine Nicolas Duchesne, który skrzyżował dwie odmiany poziomek chilijskie i wirginijskie i otrzymał niesamowity efekt – duże, smakowite owoce. Na początku zajadał się nimi dwór francuski, ale szybko stały się popularne w całej Europie.

W ineternecie trafiłam na infomację, że słowo "truskawka" pochodzi od straopolskiego słowa " trukać" czyli łamać się, bo podobno truskawki mają łamliwe pędy. Piszę "podobno" bo nigdy nie łamałam, także nie wiem, ale wierzę na słowo.

Oprócz klasycznych dań z truskawek zup, klusek, ciast, muffinek, lodów itp, będę robić dżem i sok. Nie powiem, żebym przepadała za tą czynnością, ale robiąc nie tak dawno przegląd na sklepowych półkach okazuje się, że to co jest w rozsądnej cenie nie nadaje się do jedzenia li jedynie dżem z Biedronki ma przyzwoity skład bez syropu fruktozowo-glukozowego i innych świństw. I jak już przygotuję dżem i sok i przełożę i przeleję do słoików i butelek to wypadałoby coś nakleić, żeby ładnie to na półce wyglądało. I takie niepozorne naklejeczki zrobiłam, może się komuś spodobają.
INSTRUKCJA CZYLI JAK TO ZROBIĆ

bierzemy kartkę papieru (najlepiej białą). Może być taka zwykła do drukarki lub jeśli macie trochę grubsza. Najlepszy byłby papier samoprzylepny, ale bez z niego można się obejść.

Pobieramy plik na komputer. Klikamy w nazwy poniżej. Przeniesie Was na Dropbox. W górnym prawym rogu powinien być napis "POBIERZ" ,jeśli nie będzie to klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy "zapisz obrazek".

ETYKIETY SOK - KLIK

Drukujemy. Wycinamy. Naklejamy. Super sprawdza się klej "Magic" dostępny w każdym papierniczym.
Jeśli ktoś chce mieć  przybajerzone to można zaokrąglić rogi. Ja mam  klikacz, kupiony w sklepie z artykułami biurowymi. Klikacz bardzo pomaga bo prostuje to co krzywo się wytnie.
Życzę Wam super sezonu truskawkowego :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz